Wycieczka do kwiaciarni - Orzeszki

Dnia 10 marca dzieci z grupy "Orzeszków" z panią Moniką i panią Marylką udały się na pieszą wycieczkę, której miejscem docelowym była kwiaciarnia. Dzięki uprzejmości właścicielki, przedszkolaki mogły zwiedzić właśnie to miejsce. Dzieci dowiedziały się jakie można wyróżnić rodzaje kwiatów (cięte, doniczkowe oraz sztuczne), czego potrzebują rośliny, aby żyć (światła, wody oraz gleby) oraz z czego może składać się kompozycja kwiatowa oraz kim jest florystka. Przedszkolaki z ciekawością i zachwytem oglądały wszystkie dekoracje , które swoją tematyką zwiastowały nadejście wiosny oraz Świąt Wielkanocnych. Za miłe przyjęcie oraz piękny podarek w postaci żonkili do kącika przyrody i tulipana dla każdego dziecka "Orzeszki" podziękowały pani kolorową laurką.

photo photo photo photo photo photo photo photo