Spotkanie z ksiązką u Jagódek

W poniedziałek 7 marca 2016 roku dzieci z grupy Jagódek i Wiewiórek uczestniczyły w kolejnym zajęciu czytelniczym realizowanym w ramach programu "Czytanie – pomysł na spędzanie czasu wolnego". Tym razem gościem specjalnym był funkcjonariusz Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim: kpt. Jacek Kowalczyk – tatuś dziewczynki z naszego przedszkola, który przeczytał opowiadanie "Wybuchł pożar – wzywamy straż pożarną". Dzieci uczestniczyły tak że w pogadance, która dotyczyła bezpieczeństwa pożarowego i zagadnień związanych z profilaktyką przeciwpożarową. Poruszony został również temat bezpieczeństwa w domu, w szczególności zagadnienia dotyczące zabawy zapałkami przez dzieci. Przedszkolaki zostały także w przystępny sposób zapoznane z zasadami postępowania na wypadek pożaru, w tym zostały im przypomniane numery alarmowe do służb ratowniczych. Miały również możliwość przymierzenia kompletnego stroju strażaka. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo