Zajęcie czytelnicze u Krasnoludków

Dnia 4 kwietnia 2016 roku dzieci z najmłodszej grupy "Krasnoludków" uczestniczyły w zajęciu w ramach programu czytelniczego "Czytanie – sposób na spędzanie czasu wolnego." Gościem specjalnym podczas zajęcia była pielęgniarka Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim pani Marta Ryl - mamusia dziewczynki z naszego przedszkola. Przeczytała ona dzieciom opowiadanie pt:. "Bieg z przeszkodami" Cz. Janczarskiego. Maluszki po zapoznaniu się z treścią książeczki i jej pięknymi ilustracjami zostały zachęcone do zjadania warzyw dla zdrowia. Dzieci uczestniczyły także we wspólnej zabawie muzycznej z panią pielęgniarką, podczas której z radością i zaangażowaniem odzwierciedlały różne czynności związane z dbaniem o zdrowie. Dzieci miały również możliwość obejrzenia stroju pani pielęgniarki oraz zapoznania się z jej pracą. Na zakończenie spotkania każdy Maluszek otrzymał pamiątkowy znaczek do przyklejenia na kolorowankę przedstawiajacą pielęgniarkę. Rozbudzenie u dzieci zainteresowania książeczką oraz wspólna zabawa z gościem sprawiły dzieciom dużo radości.

photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo