Spotkanie z policjantem

Dnia 7 października na zaproszenie Pani dyrektor przybył do naszego przedszkola policjant z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Tego dnia wszystkie dzieci zgromadziły się w sali grupy „Jeżyków”, aby powitać niecodziennego gościa. Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach samochodem i na pieszo. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta a w szczególności czapka, kajdanki oraz policyjna pałka. Reprezentanci poszczególnych grup mięli okazję sprawdzić swoją wiedzę podczas rozwiązywania zagadek, układania puzzli – znaków drogowych oraz przyklejania w prawidłowej kolejności kolorów świateł. Uwieńczeniem spotkania z policjantem była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonego gościa stanął na parkingu przedszkola. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego dzieci wręczyły policjantowi kwiaty, pamiątkową laurkę oraz zaśpiewali piosenkę.

photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo