Spotkanie czytelnicze - Wiewiórki i Jagódki

We wtorek 12 kwietnia 2016 roku dzieci z grupy Wiewiórek i Jagódek uczestniczyły w kolejnym zajęciu czytelniczym realizowanym w ramach programu "Czytanie – pomysł na spędzanie czasu wolnego". Naszym gościem był pracownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim: pani Katarzyna Majcher – mama chłopca z naszego przedszkola, która przeczytała opowiadanie "Karetka pogotowia". Oprócz bajki dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką (trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Na zakończenie spotkania przedszkolaki zadawały pytania dotyczące pracy ratownika medycznego oraz otrzymały wizytówki z numerami alarmowymi. Dzięki takiemu spotkaniu dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo