Olimpiada przedszkolaków - STAL

"Olimpiada przedszkolaków w rytmie samby" to hasło IX edycji spartakiady sportowej przedszkolaków miasta Ostrowa Wielkopolskiego, która odbyła się w sobotę 4 czerwca na stadionie Stali przy ul. Kusocińskiego. Celem imprezy od początku był wymiar edukacyjny. Propagowanie idei olimpijskich oraz zachowań fair – play pozwoliło dzieciom jak i rodzicom spędzić miło i aktywnie czas. Tematem przewodnim olimpiady była muzyka rodem z Brazylii i właśnie w jej rytmie dzieci prezentowały się podczas parady oraz zatańczyły wspólny taniec. Tym razem poszczególne przedszkola ,,reprezentowały'' różne państwa świata, o których wszyscy mogli dowiedzieć się kilku ciekawostek. Przedszkolacy mieli okazję sprawdzić się w konkurencjach i zabawach sprawnościowych, a ich zmagania śledziła z trybun widownia, która bardzo żywiołowo dopingowała małych sportowców. W przerwie zawodów odbyło się tradycyjne przeciąganie liny, nasze przedszkole reprezentował tatuś dziewczynki z grupy "Jagódek". Na zakończenie zabawy wszystkie dzieci otrzymały "złote" medale, a przedszkola pamiątkowe dyplomy. Finałem spartakiady było wypuszczenie w niebo balonów z przesłaniem do innych dzieci.