Akcja prozdrowotna w przedszkolu

Dnia 8 października w ramach realizowanego programu „Bądźmy zdrowi-wiemy, więc działamy” na terenie Przedszkola nr 8 odbyła się „Akcja Prozdrowotna”. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Ostrowie Wielkopolskim oraz Publiczne Przedszkole nr 8 „Krasnal Hałabała”. Celem ogólnym projektu była poprawa stanu zdrowia populacji dzieci i młodzieży w Polsce, a celem bezpośrednim zmniejszenie liczby dzieci i młodzieży zagrożonych otyłością, nadwagą i chorobami dieto zależnymi na terenie województwa wielkopolskiego poprzez zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie oraz kształtowanie właściwych nawyków i umiejętności prozdrowotnych. Dzieci z grupy „Wiewiórek” i „Jagódek” z przedszkola wzięły udział we wspólnym śpiewaniu piosenek połączonych układem ruchowym, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w turnieju sportowo-witaminowym a także brały udział w zabawie dydaktycznej „Prawda – fałsz”. Tematem przewodnim wszystkich zabaw było oczywiście „zdrowie”. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatora koszulki z logo akcji oraz pamiątkowe breloczki. Tego typu działania wpływają na zmianę postawy dzieci wobec nawyków i przyzwyczajeń higieniczno – zdrowotnych.

photo photo photo photo photo photo photo photo photo